موبایل ، لپ تاپ و تبلتکامپیوتر و اینترنت

با گوشی های هوشمند به بخشی از تصاویر سیاه و سفید، افکت رنگی دهیم

نرم افزار فتوشاپ, ویرایشگر عکس مشهور اسنب سید

ویرایشگر عکس مشهور اسنب سید

تصاویر سیاه و سفید اغلب از زیبایی خاصی برخوردار هستند، اما اپلیکیشن Snapseed به شما اجازه می دهد تا بخشی از عکس ها را به صورت دلخواه رنگ آمیزی کنید.

اپلیکیشن Snapseed که برای هر دو سیستم عامل آی او اس و اندروید طراحی و توسعه داده شده است، به شما اجازه می دهد تا تصاویر سیاه و سفید خود را با رنگ های دلخواه رنگ آمیزی کرده و زیبایی وصف ناپذیری به آنها ببخشید. این تکنیک که Selective Coloring نام دارد، این قابلیت را در اختیار کاربر می گذارد که رنگ انتخاب شده را به قسمتی از تصویر پاشیده و به این ترتیب، می توانید کل تصویر را با این تکنیک رنگ آمیزی کرده یا تنها به رنگ کردن بخشی از آن اکتفا کنید.

استفاده از این تکنیک در نرم افزار فتوشاپ به وسیله ابزار Mask انجام می شود، ‌اما اپلیکیشن Snapseed کار را بسیار راحت تر کرده است. بیایید با هم مراحل این کار را مرور کنیم:

1- یک تصویر رنگی را انتخاب کرده، روی Tools ضربه زده و از منوی ابزار، Black & White را انتخاب کنید.

نرم افزار فتوشاپ, ویرایشگر عکس مشهور اسنب سید

 اپلیکیشن Snapseed به شما اجازه می دهد تا بخشی از عکس ها را رنگ آمیزی کنید

حالا می توانید از میان 6 افکت قرار گرفته، یکی را به دلخواه انتخاب کرده و در نهایت روی تیک قرار گرفته در نوار پایینی ضربه بزنید.

2- روی آیکون Layer Settings (گزینه قرار گرفته در منوی بالایی که یک فلش در بالای آن به چشم می خورد) ضربه زده و از منوی باز شده View Edits را انتخاب کنید.

نرم افزار فتوشاپ, ویرایشگر عکس مشهور اسنب سید

اپلیکیشن Snapseed

3- یک پنجره کوچک View Edits در پایین و سمت راست تصویر ظاهر می شود. حالا روی Black & White ضربه زده و Stacks Brush را مانند تصویر زیر انتخاب کنید.

نرم افزار فتوشاپ, ویرایشگر عکس مشهور اسنب سید

 اموزش برنامه snapseed

4- در پنجره تنظیمات براش ابتدا روی آیکون Invert (آیکون آبی رنگ سمت راست) تپ کنید، سپس مقدار پارامتر Black & White را به 0 رسانده و در نهایت روی آیکون Mask (آیکون چشم) ضربه بزنید.

نرم افزار فتوشاپ, ویرایشگر عکس مشهور اسنب سید

5- از انگشت خود برای انتخاب قسمت رنگی دلخواه خود روی تصویر کمک گرفته و مانند حالت رنگ آمیزی کردن، انگشت تان را روی نمایشگر دستگاه بکشید و مانند تصویر زیر، بخشی را به دلخواه انتخاب کنید.

نرم افزار فتوشاپ, ویرایشگر عکس مشهور اسنب سید

نکته: برای انتخاب دقیق تر می توانید روی بخشی از تصویر زوم کنید. به این ترتیب سایز قلمو نیز کوچکتر می شود تا قسمت هایی که به ریزه کاری نیاز دارند را راحت تر رنگ آمیزی کنید.

اگر قسمتی را به اشتباه رنگ آمیزی کردید، مقدار پارامتر Black & White را افزایش داده و کار را مجددا تکرار کنید.

در نهایت روی آیکون تیک ضربه بزنید تا فرآیند رنگ آمیزی به پایان برسد. حالا نتیجه نهایی را با انتخاب Export> Save در گالری دستگاه ذخیره کنید.

منبع:click.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا