بیوگرافی نرگس کلباسی و همسرش + عکس های نرگس کلباسی و حواشی

در اینبخش بیوگرافی نرگس کلباسی فعال اجتماعی کشورمان را مرور می‌کنیم. نرگس کلباسی از معدود فعالانی اسـت کـه هم در ایران و هم در خارج فعالیت هایی جدی داشته و بـه شدت محبوب اسـت، او در حال حاضر در حال کمک رسانی بـه سیل زدگان جنوب و شمال کشور می باشد. در ادامه بیشتر با نرگس کلباسی و ماجراهای زندگی او آشنا میشویم. با ما همراه باشید.

نرگس کلباسی,بیوگرافی نرگس کلباسی,عکس های نرگس کلباسی

نرگس کلباسی متولد ۱ / ۱ / ۱۳۶۷ می باشد

 

بیوگرافی نرگس کلباسی

نرگس کلباسی اشتری «زادهٔ ۱ فروردین ۱۳۶۷، اصفهان» زن ایرانی-بریتانیایی اسـت کـه برای کودکان یتیم و معلول هند پرورشگاه‌هایی می‌ساخت و پس از حادثه‌ای بـه قتل غیرعمد یک کودک متهم شد ودر مارس ۲۰۱۷ و با حکم دادگاه تجدید نظر در شهر رایاگادا، از همه ی اتهامات وارده تبرئه شده و بی‌گناه شناخته شد. کلباسی در مدت اقامت در هند خیریه پریشان را راه‌اندازی کرد.

نرگس کلباسی,بیوگرافی نرگس کلباسی,عکس های نرگس کلباسی

او پس از بازگشت بـه ایران همان‌ گونه خدمات انسان دوستانه‌ی خود ادامه میدهد کـه ازآن جمله می توان بـه کمک‌رسانی بـه زمین لرزه‌زدگان کرمانشاه اشاره کرد. نرگس کلباسی از تولد تا ۴ سالگی ساکن ایران بودو پس ازآن بـه خاطر ادامه تحصیل پدرش همراه با خانواده بـه انگلستان رفتند. نرگس در یازده سالگی مادر ودر شانزده سالگی پدر خودرا از دست داد کـه هردو در دو سفر بـه ایران فوت کردند.

 

در نخستین سفر مادرش بر اثر سکته قلبی ودر دومین سفر بـه ایران پدرش بر بر اثر سرطان فوت کردند. نرگس تا سن ۱۹ سالگی در کشور انگلستان زندگی می کرد و سپس تا ۲۱ سالگی‌اش در کشور کانادا و نزد عمه‌ی خود بسر میبرد. او زمانی کـه وارد کالج شد در دو رشته تحصیلی مدیریت جهان گردی و مدیریت بازرگانی هم زمان مشغول تحصیل شد، ولی پس از دو سال و بدلیل رفتن بـه کانادا تحصیلاتش را ناتمام رها کرد.

نرگس کلباسی,بیوگرافی نرگس کلباسی,عکس های نرگس کلباسی

پدر نرگس پزشک حسن کلباسی یکی از اساتید دانشگاه اصفهان بود آقا فخرالدین کلباسی، پدربزرگ نرگس کلباسی «فرزند شیخ محمدرضا کلباسی اشتری از مراجع تقلید شیعه در مشهد و از رهبران روشنفکر در نهضت ملی شدن صنعت نفت» از روحانیون سرشناس اصفهان محسوب می شود. حسن کلباسی پس از فوت پدرش بر اساس سنت خانوادگی برای کمتر از یک سال معمم شد.

نرگس کلباسی,بیوگرافی نرگس کلباسی,عکس های نرگس کلباسی

او سپس برای تحصیل در مقطع پزشکی در رشتهٔ اقتصاد بـه کشور انگلستان رفت، کـه هم زمان همسرش را دریک بیماری از دست داد. او بعد از پایان تحصیل بـه ایران برگشت و مدیر گروه اقتصاد در دانشگاه اصفهان شد. چند سال پس از مرگِ همسرش، پزشک حسن کلباسی اشتری هم گرفتار بیماری سرطان معده شد و از دنیا رفت، نرگس نیز پس از فوت پدرش بـه انگلستان بازگشت.

نرگس کلباسی,بیوگرافی نرگس کلباسی,عکس های نرگس کلباسی

مادر نرگس کلباسی در هنگام فوت ۳۶ سال و پدرش ۴۶ سال داشتند

 

فعالیت‌ های نرگس کلباسی

او درسال ۲۰۱۰ «بنیاد خیریهٔ پریشان» «بـه انگلیسی: Prishan Foundation» را تأسیس کرد و نام یتیم‌خانه‌اش رابه یاد «پریشان»، کودک یتیمی کـه در کشور سری‌لانکا دیده بود، انتخاب کرد. بنیاد پریشان پس از تأسیس یتیم‌خانه‌ای دخترانه و سرای نگه‌داری از کودکان نابینا در شرق هند افتتاح شد.

 

نرگس کلباسی و کمک به زندانیان رایاگادا

کلباسی دریک گفتگوی خبری عنوان کرد کـه مدتی بـه زندان رایاگادا معاشرت ماهانه داشته و بـه زندانیان این زندان کمک غذایی می‌کرده اسـت.

 

اتهام قتل غیرعمد به نرگس کلباسی

بـه نوشته نشریه دیلی میل یکی از کودکان درسال ۲۰۱۴ در اردو ناپدید شد. کودک مذکور در اردویی کـه توسط خانم کلباسی تدارک دیده شده بود غرق شده بودو در پی آن نرگس اشتری با اتهام «قتل غیرعمد» مواجه شد، ودر صورتی کـه اتهامش ثابت میشد، می‌توانست بـه حبس محکوم شود.

نرگس کلباسی,بیوگرافی نرگس کلباسی,عکس های نرگس کلباسی

وی دریک تقاضای کـه در آن زمان بـه زبان انگلیسی منتشر کرد از دوستان و همکارانش در بریتانیا خواست کـه از او حمایت کنند. کمپین اینترنتی کـه بهمین منظور راه افتاد و از نخست‌وزیر ایالت اودیسای هند و از نارندرا مودی نخست‌وزیر هند میخواست دراین پرونده دخالت کنند.

 

حمایت دولت ایران از نرگس کلباسی

دولت جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد کـه از نرگس اشتری حمایت میکند. حسن نوریان سرکنسول ایران در حیدراباد هند برای پیگیری وضعیت حقوقی و کنسولی او بـه رایاگادا در ایالت اوریسا رفت و برای حضور در دادگاه و پشتیبانی از نرگس اشتری دوباره نیز در آنجا حاضر شد.

 

حکم دادگاه محلی برای نرگس کلباسی

در روز دوشنبه ۱۵ آذر دادگاه محلی، حکم یک سال زندان و ۳۰۰ هزار روپیه جریمه نقدی برای نرگس اشتری صادر کرد. سرکنسول ایران در حیدرآباد گفت: «نرگس کلباسی هم‌اکنون با سپردن وثیقه ملکی از بازداشت خارج شده‌اسـت و باید منتظر دادگاه تجدیدنظر باشد.»

 

حکم تبرئه نرگس کلباسی در دادگاه تجدید نظر

نرگس کلباسی در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرامی خود نوشت کـه صبح شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۶ حکم دادگاه تجدیدنظر در شهر رایاگادا در مورد پرونده اعلام و از همه یٔ اتهامات وارده تبرئه شده و بی‌گناه شناخته شدم. بـه دنبال تبرئه وی محمدجواد ظریف بـه شکل سمبلیک، طی پیامی ضمن تقدیر از صبر و استقامتش، آزادی او را تبریک گفت.

نرگس کلباسی,بیوگرافی نرگس کلباسی,عکس های نرگس کلباسی

مسدود شدن حساب نرگس کلباسی

 

در حکم تبرئه نرگس کلباسی آمده‌اسـت کـه بدلیل این کـه هیچ جسدی پیدا نشده و کودک تحت مسولیت وی نبوده و دو سال بهمین دلیل نرگس کلباسی در زجر بود، وی میتواند نزدیک بـه ۲۰۰۰ دلار غرامت بگیرد کـه آنرا هم بـه شاکیان می‌بخشد.

 

کمک نرگس کلباسی به زلزله‌ زدگان کرمانشاه

پس از وقوع زمین لرزه کرمانشاه، کلباسی در فضای مجازی کمپینی با عنوان «جشن ۵ هزار تومانی» راه‌اندازی کرد و با کمک‌های مردمی اقدام بـه خانه‌سازی در مناطق زمین لرزه‌زده کرد. گفته میشود او خانه‌ها رابا وام بنیاد مسکن ساخته و زمین لرزه زدگان پس از تحویل گرفتن خانه هایشان، باید دفترچه اقساط را پرداخت کنند

 

نرگس کلباسی چهره مردمی برتر سال ۹۷

با پایان رای گیری طرح انتخاب چهره مردمی برتر کـه بـه همت برنامه «فرمول یک» برگزار شده بود، نرگس کلباسی با ۱ میلیون رای بعنوان چهره مردمی برتر سال ۹۷ معرفی شد. سیدعلی ضیا در آخرین قسمت از برنامه تحویل سال شبکه یک کـه در دو بخش روی آنتن رفت و تا حوالی ساعت ۳ بامداد پنجشنبه ادامه داشت میزبان چهره‌های مختلف بود.

نرگس کلباسی,بیوگرافی نرگس کلباسی,عکس های نرگس کلباسی

 نرگس کلباسی در کرمانشاه

 

در دقایق منتهی بـه سال تحویل، نرگس کلباسی با نزدیک بـه ۱ میلیون رای بعنوان چهره برتر طرح انتخاب چهره مردمی معرفی شد، اما او بـه برنامه نیامده بودو ضیا اشاره کرد کلباسی گفته مـن لحظه تحویل سال را دوست دارم در همان کانکسی باشم کـه دریک سال و نیم اخیر در کرمانشاه آنجا بوده‌ام.

نرگس کلباسی,بیوگرافی نرگس کلباسی,عکس های نرگس کلباسی

عکس های اینستاگرام نرگس کلباسی

 

کلباسی در گفت‌وگوی تلفنی با ضیا اظهار کرد: دوست دارم اول از شـما بابت برنامه خوبتان تشکر کنم کـه این فرصت رابه همه ی مـا دادید تا همه ی نفراتی راکه درباره شان صحبت کردید بیشتر بشناسیم و از همه ی مردم بابت حمایتشان تشکر می کنم. نه فقط دراین برنامه بلکه در تمام این مدت کـه درکنار مـا بودند.

نرگس کلباسی,بیوگرافی نرگس کلباسی,عکس های نرگس کلباسی

همسر نرگس کلباسی

 

وی افزود: خوشحالم کـه سال نو شده و کار‌های بسیاری داریم کـه در کرمانشاه انجام بدهیم. فعالیت‌های مختلفی داریم کـه یکی ازآن‌ها مربوط بـه یاران سبز اسـت. مادر ترزای ایرانی ادامه داد: بخش بعدی کارمان از صبح شروع میشود و می خواهیم برای بچه‌ها در روستا‌های کرمانشاه پارک بازی تاسیس کنیم تا وقتی این بچه‌ها بزرگ شده اند فقط تصویر خرابی‌ها جلوی چشمشان نیاید.

 

این‌ ها کار نیست بلکه زندگی است که عاشقش هستم

کلباسی در پاسخ بـه این کـه آیا از این همه ی کار، خسته نمی شود، تصریح کرد: این ها کار نیست، مـن عاشق این زندگی هستم و اینکار‌ها رابا جان و دل انجام می دهم. وی همچنین بـه این کـه معلم زبان پارسی دارد و پارسی نوشتن او دارد بهتر میشود اشاره کرد. ضیا نیز اعلام کرد بزودی بـه کرمانشاه میرود تا تندیس چهره مردمی برتر سال ۹۷ رابه دست او برساند

 


 

صفحه اینستاگرام نرگس کلباسی justnarges@

صفحه تایید شده او در شبکه اجتماعی اینستاگرام نزدیک بـه یک میلیون فالوور دارد کـه رقم بالایی محسوب می شود، بـه جرات می توان گفت کـه خانم کلباسی نخستین خانم ایرانی اسـت کـه در سطح بالایی فعالیت های اجتماعی و همچنین محبوبیت دارد، برای او و مسیر پاکی کـه در پیش گرفته آرزوی موفقیت داریم.

نرگس کلباسی,بیوگرافی نرگس کلباسی,عکس های نرگس کلباسی

خانواده نرگس کلباسی

 

او درباره این عکس نوشته: درود دوستان عزیزم، امروز روز جهانی اوتیسم اسـت و چـه بهانه‌ی خوبی اسـت کـه امروز بـه فکر میلیونها کودکی باشیم کـه در سرتاسر جهان اوتیسم دارند و چقدر با بودنشان، عشق و زیبایی رابه دنیا می آورند.‌ این افتخار بزرگ را دارم کـه با چند کودک کـه اوتیسم داشتند، زندگی کرده ام.

 

مـن بزرگی روح و قلب آن ها را از نزدیک شاهد بوده ام هیچ وقت اثری راکه در زندگیم گذاشتند فراموش نخواهم کرد. اگر شـما کسی هستید کـه با اوتیسم تجربه دارید، می توانید برایمان این زیر بنویسید تا از دید شـما، همه ی‌ی مـا بیشتر با آن آشنا شویم. دوستون دارم

 

نرگس کلباسی,بیوگرافی نرگس کلباسی,عکس های نرگس کلباسی

 

نرگس کلباسی,بیوگرافی نرگس کلباسی,عکس های نرگس کلباسی

نرگس کلباسی + زندگی نامه نرگس کلباسی

 

نرگس کلباسی,بیوگرافی نرگس کلباسی,عکس های نرگس کلباسی

 

منبع: parsnaz.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن