تزریق بوتاکس دور چشم ، روش ، عوارض و مراقبت های بعد از آن

تزریق بوتاکس دور چشم ، روش ، عوارض و مراقبت های بعد عمل,بوتاکس

بوتاکس چیست؟

سال‌ها با چشم نیمه‌باز یا ضعیف نگاه کردن، می‌تواند منجر به ایجاد خطوط باریک چین‌وچروک‌هایی در زیر چشم و پیر نشان دادن صورت شما شود و ظاهر شما را خسته نشان خواهد داد. تزریق بوتاکس در حال حاضر شایعترین اقدام برای زیبایی‌ در جهان است. بوتاکس ماده‌ای است که به پوست تزریق می‌شود تا با جلوگیری از حرکت ماهیچه‌ها، مانعِ ایجاد یا افزایش چروک‌ها شود.

بوتاکس برای درمان شرایط زیر تایید شده است:

  • چین و چروک گوشه چشم
  • بلفارواسپاسم ( اسپاسم پلک‌ها)
  • میگرن مزمن
  • تعریق شدید (هایپرهیدروز آگزیلاری اولیه شدید)
  • انحراف چشم (استرابیسموس)
  • پرکاری مثانه
  • اسپاسم نیمه صورت
  • خطوط چین و چروک بین ابروها

تزریق بوتاکس دور چشم

یکی از مشکلاتی که با افزایش سن ، قرار گرفتن بیش ازحد در معرض آفتاب ، تغییرات آب و هوا و عدم استراحت و خواب کافی به وجود می آید چین و چروک کنار چشم است. در اثر خنده نیز ، نواحی کنار چشم منقبض می شوند و به همین دلیل این خطوط، که به خطوط خنده معروفند به وجود می آیند. یکی از راه های از بین بردن این خطوط، تزریق بوتاکس دور چشم که عملی راحت و سرپایی است ، می باشد.

تزریق بوتاکس دور چشم روشی ساده است که باعث کاهش چین و چروک دور چشم شده و خطرات زیادی که برخی از بیماران در عمل‌های جراحی تجربه می‌کنند، پس از تزریق وجود نخواهد داشت. برای تعیین اینکه شما متقاضی مناسبی برای تزریق بوتاکس هستید باید با پزشک مشورت کنید. در طول مشاوره تعداد و فاصله بین جلسات درمان بطوری که بهترین تاثیر را برای شما داشته باشند، تعیین خواهد شد.

تزریق بوتاکس دور چشم ، روش ، عوارض و مراقبت های بعد عمل,بوتاکس

تزریق بوتاکس دور چشم چه عوارضی دارد ؟

تزریق بوتاکس دور چشم اگر غیرتخصصی انجام شود می‌تواند به سمت چشم گسترش یابد و باعث فلج عضلات و دوبینی بسیار آزاردهنده برای بیمار شود. همچنین اگر ژل به شکل غیرحرفه‌ای تزریق شود، می‌تواند وارد عروق شود و در بسیاری موارد از دست دادن بینایی را رقم بزند. فردی که قرار است تزریق بوتاکس را انجام بدهد باید حتماً دوره‌های تخصصی را بگذراند و با ساختمان چشم کاملاً آشنا باشد.

در سنین زیر ۱۸ سال و بالای ۷۰ سال تزریق بوتاکس انجام نمی شود چراکه در سنین بالا بدلیل آتروفی عضلانی ، بصورت معکوس موجب افزایش چین و چروک ها می شود . شایع ترین عوارض ناشی از تزریق، افتادگی پلک ها، عدم بسته شدن پلک ها، انسداد مجرای چشمی، تورم پلک، سوزش و قرمزی چشم و ریزش مداوم اشک است.

تزریق بوتاکس دور چشم ، روش ، عوارض و مراقبت های بعد عمل,بوتاکس

مراقبت های پس از بوتاکس زیر چشم

شما اجازه دراز کشیدن به مدت ۴ ساعت پس از انجام بوتاکس زیر چشم را ندارید. به هیچ عنوان نباید محل تزریق را ماساژ دهید، بهتر است که از کیسه یخ بر روی محل تزریق استفاده کنید. بهتر است که عضلات تزریق شده منقبض شوند. بوتاکس سبب می شود که میگرن بر طرف شود و از انتخاب های بسیار عالی در زمینه جوانسازی محسوب می شود.

هزینه بوتاکس زیر چشم

به طور کلی بوتاکس از دسته درمان های ارزان قیمت محسوب می شود و البته بستگی به محل تزریق و نوع تزریق و میزان استفاده از مواد مذکور دارد. عموما افراد مسن که بیشتر دچار چین و چروک های پوستی هستند مواد بیشتری مصرف خواهند کرد و قطعا هزینه بیشتری برای این دسته افراد در نظر گرفته می شود. در نظر داشته باشید که هزینه بوتاکس زیر چشم به صورت دوره ای تغییر می کند و در این مسیر می توانید از طرح های تخفیف نیز برخوردار شوید.در ضمن از جایی که برای انجام این کار مراجعه می کنید مطمئن باشید و بدانید که حتما از مواد خوب و درجه یک استفاده می کند.

منبع: drrajabi.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن