عمل زیبایی درشت کردن چشم

عمل زیبایی درشت کردن چشم

چه راه‌هایی برای درشت کردن چشم وجود دارد؟

بهترین گزینه‌ها برای درشت کردن چشم عبارتند از اپی کانتوپلاستی و کانتوپلاستی جانبی . به عبارت ساده اپی کانتوپلاستی با از بین بردن فلپ ‌های کوچک موجود روی دو طرف چشم (بخش‌های آویزان دور چشم) انجام می‌شود؛ این کار طوری انجام می‌شود که گوشه‌ی شکاف‌های پلکی به سمت بینی کشانده شود. در نتیجه‌ی این کار چشم‌ ها بزرگ‌تر به نظر می‌آیند. جراحی زیبایی درشت کردن چشم نیاز به تجربه بالای جراح و تسلط بر تکنیک‌های ظریف جراحی دارد.

یکی بودن چین پلک، کوچک بودن پلک‌ها، کم عمق بودن کاسه یا اربیت چشم ، چین‌خوردگی‌های مغولی و شکاف مورب پلک چشم‌ها را کوچک، خسته، خواب‌آلود، نیش زننده و حتی گاهی خشن نشان می‌دهد. بنابراین جراحی پلک (بلفاروپلاستی آسیایی) در کنار عمل اپیکانتوپلاستی (از بین بردن چین گوشه داخلی چشم) یکی از موثرترین جراحی‌های زیبایی چشم است.

هنگامی که به تنهایی با عمل جراحی بر روی دو پلک نتوان اندازه مورد نظر را برای چشم بیمار ایجاد کرد، می‌توان از یک درمان تکمیلی به این منظور استفاده نمود. در این درمان، اندازه چشم از طریق ایجاد شکاف در گوشه‌های خارجی و داخلی چشم بزرگ می‌شود. با استفاده از این درمان همچنین می‌توان مشکل بلفاروپتوز را نیز بر طرف کرد. بلفاروپتوز شرایطی است که در آن باز کردن پلک برای بیمار دشوار می‌شود. با توجه به اینکه در این درمان لازم است شکاف در گوشه داخلی چشم‌ها ایجاد شود و از این نظر این روش شباهت زیادی به جراحی پف بالای چشم دارد، معمولاً انجام هر دوی این درمان‌ها بطور همزمان بر روی بیمار امکان پذیر می‌باشد.

فواید 5 میوه و سبزی نارنجی رنگ
پیشنهادی

عمل زیبایی درشت کردن چشم

درشت کردن چشم ها

امروزه از ۴ نوع مختلف عمل جراحی برای ایجاد ظاهر بزرگ‌تر برای چشم‌ها استفاده می‌شود. به این منظور بر اساس شرایط می‌توان یکی از این چهار روش یا ترکیبی از آنها را برای بیمار مورد استفاده قرار داد:

  • ایجاد شکاف در گوشه داخلی چشم
  • عریض کردن پلک پایین (برای موارد چشم بادامی یا افتادگی چشم)
  • جراحی گوشه خارجی پلک
  • جراحی افتادگی پلک یا پتوز

ایجاد شکاف در گوشه داخلی چشم

ایجاد شکاف در گوشه داخلی چشم (که اغلب به آن کانتوپلاستی میانی گفته می‌شود) با تغییر وضعیت پوست در ناحیه داخلی گوشه چشم انجام شده و در عمل اصلاح شرایطی را به همراه دارد که در اصطلاح به آن چشم مغولی (Mongolian fold) می‌گویند. این نوع چشم معمولاً در بین مردم ساکن در قاره آسیا و نیز ژاپنی‌ها مشاهده می‌شود. این درمان نه تنها می‌تواند ظاهر چشم را اصلاح کند، بلکه علاوه بر این بر احساس منتقل شده از طریق چشم‌ها نیز تاثیر می‌گذارد. به این ترتیب امکان درشت کردن چشم های بیمار و نزدیک کردن آنها به مرکز صورت فراهم شده و ظاهر چشم شباهت بیشتری به افراد اروپایی پیدا خواهد کرد.

مراقبت های بعد از جراحی لیزیک
پیشنهادی

توجه داشته باشید در صورتی که فرد دارای مشکل چشم مغولی باشد، امکان ایجاد ظاهر متوازن برای چشم ‌ها فقط با استفاده از این روش وجود ندارد و معمولاً لازم است از این درمان به همراه عمل جراحی پف بالای چشم برای درشت کردن چشم‌ها استفاده شود. همچنین از این روش درمان ممکن است هنگامی استفاده شود که ظاهر پلک‌های فرد به شدت دچار تغییر شده باشد.

عریض کردن پلک پایین 

در این درمان عرض چشم به صورت عمودی افزایش پیدا می‌کند. این درمان بطور خاص برای عریض کردن ناحیه خارجی چشم‌ها استفاده می‌شود. با توجه به اینکه شکاف‌های مورد نیاز برای این درمان در ناحیه ملتحمه و داخل پلک ایجاد می‌شوند، جراحی بر روی صورت بیمار پس از درمان باقی نخواهد ماند. در مواردی که فضای زیر پلک پایین مناسب باشد، می‌توان برای درشت کردن چشم یک شکاف در زیر پلک پایین ایجاد کرده و سپس از بخیه برای بستن شکاف استفاده کرد. با پایین آوردن قوس تحتانی چشم، پس از جراحی ظاهر بادامی چشم‌ها بهتر از قبل خواهد شد. این درمان نه تنها باعث عریض شدن چشم‌ها می‌شود، بلکه علاوه بر این می‌تواند مشکلات مربوط به زاویه رو به بالا یا افتادگی چشم را نیز درمان کند.

منبع: drrajabi.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن