سلامتپوست و مو

قوی ترین ماسک های روشن کننده پوست

سفید کننده صورت,ماسک صورت,ماسک سفید کننده صورت

گاهی اوقات احساس می کنیم پوستمان تیره و کدر شده، آن هم نه با نور خورشید و یا خستگی بلکه به حالت جرمی که بر روی پوست سنگینی می کند. زمانی که چنین احساسی نسبت به پوست خود پیدا می کنیم بهتر است از ماسکهایی که حالت چسبندگی بیشتری داشته و این جرم ها را جذب خود کرده و لایه ای از روی پوست بر می دارد استفاده کنیم و شفافیت و روشنی پوستمان را دوباره برگردانده و به آن شادابی ببخشیم. چند ماسک روشن کننده مخصوص این نوع پوستها وجود دارد که ساده و راحت در منزل تهیه می شود و بسیار در شفاف کردن پوست موثر است.

قبل از آنکه به ماسکها بپردازیم توصیه می شود ماهی یک یا دو بار در حمام بر روی پوست مرطوب شده ی خود سفیداب(روشور) پودر شده بمالید. و کمی صبر کرده و سپس با ماساژ و از بین بردن لایه های کثیف روی پوست آنرا بشویید. این عمل یکی دو بار در ماه هم در پاکسازی و لایه برداری پوست و هم در روشن شدن آن کمک می کند.

بهترین ماسک های روشن کننده پوست کدر


سفید کننده صورت,ماسک صورت,ماسک سفید کننده صورت,ماسک سفیده تخم مرغ

ماسک سفیده تخم مرغ:

 سفیده تخم مرغ چون حالت چسبندگی شدیدی دارد و علاوه بر شفاف کردن پوست، در ترمیم جوشهای صورت نیز موثر است و به تنهایی بسیار برای پوست مفید است، پس یک سفیده تخم مرغ را خوب بهم بزنید تا کاملا سفید شده و کف مانند شود سپس این کف سفید را بر روی پوست مالیده و بدون حرکت، یک ربع در آرامش دراز بکشید. وقتی کاملا جذب و خشک شد پوست را ابتدا با آب ولرم و سپس حتما با آب سرد و خنک بشویید. این ماسک را هفته ای دوبار در آرامش کامل بزنید.

سفید کننده صورت,ماسک صورت,ماسک سفید کننده صورت,ماسک عسل و بادام

ماسک عسل و پودر بادام:

 یک قاشق مربا خوری عسل را با نصف قاشق چایخوری پودر بادام سفید شده مخلوط کرده که حتما برای راحتی کار عسل را در جای گرمی مثل روی درب کتری آب جوش قرار داده تا راحت تر  با پودر بادام مخلوط شود سپس این مخلوط را کاملا با حرکت دورانی روی پوست مالیده، پس از خشک شدن ابتدا با آب ولرم و سپس با آب سرد و خنک بشویید. ار این ماسک هفته ای یک بار استفاده کنید.

سفید کننده صورت,ماسک صورت,ماسک سفید کننده صورت,ماسک نشاسته و ماسک
ماسک ماست و نشاسته:

نشاسته نیز به دلیل چسبندگی خاصیت تمیز کردن پوست را دارد و تمام  جرم های پوستی را گرفته و در ترمیم جوشها نیز بسیار موثر است. برای درست کردن ماسک نشاسته هم می توانید از یک قاشق غذاخوری ماست کم چرب و یک قاشق چایخوری نشاسته استفاده کنید و هم می توانید به جاب ماست از یک قاشق شیر استفاده کرده، پس از مخلوط کردن آن را به آرامی بر روی پوست زده و صبر کنید تا کاملا جذب و خشک شود و همانند ماسکهای قبلی ابتدا با آب ولرم و سپس با آب خنک و سرد بشویید. از این ماسک نیز هفته ای یک الی دوبار استفاده کنید.

سفید کننده صورت,ماسک صورت,ماسک سفید کننده صورت,ماسک عسل و پودر شیر
ماسک عسل و پودر شیر:

یک قاشق عسل را با یک قاشق چایخوری پودر شیر مخلوط کرده و به همان ترتیب ماسکهای قبلی بر روی پوستتان بزنید و پس از جذب و خشک شدن با آب ولرم و سپس با آب خنک شستشو نمایید

نکته قابل توجه این که از این ماسک می توانید به عنوان شیر پاک کن برای پاک کردن کرم و کرم پودر از روی صورت نیز استفاده کنید.
در تمامی این ماسکها حتما از صحبت کردن و خندیدن و حرکت کردن خودداری کنید زیرا هم بهتر است ماسکها را در آرامش کامل و با فکری آرام استفاده کنید تا تاثیر بیشتری بر روی پوست داشته و هم از به وجود آمدن چین و چروک های صورت جلوگیری کند.

منبع: drfateh.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا