بیماری ها و راه درمانسلامت

مراحل جراحی پلک بالا

جراحی پلک , مراحل جراحی پلک

چشم ها نشان دهنده سن فرد و منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی وی هستند. چشم ها زود تر از سایر اعضای بدن علائم پیری را نشان می دهند.بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک بعد از جراحی بینی یکی از رایج ‏ترین عمل‏های زیبایی کشورمان محسوب می‌شود. جراحی پلک ها، روی پلک های بالا و یا بر روی پلک های پایینی صورت می گیرد.

پلک ها به طور معمول در سنین بالای میان سالی یعنی در حدود چهل وپنج سالگی به بعد  در بعضی افراد شل شده روی مژه ها می افتد و در برخی از مردم این افتادگی به قدری زیاد است که از مژه های پلک بالا پائین تر آمده ودید فرد را مختل می کند.

مراحل جراحی پلک 

در جراحی پلک بالا از روش بیهوشی بی حسی موضعی استفاده می شود . بی حسی موضعی مثل حالتی است که در دندانپزشکی استفاده می شود. در این روش ماده بی حس کننده لیدوکایین فقط در محل عمل که در اینجا اطراف پلک  است، تزریق می شود. بدیهی است که با این کار، پلک بی حس می شود و بیمار در حین جراحی زیبایی پلک دردی را متوجه نخواهد بود.

جراحی پلک , مراحل جراحی پلک

درجراحی پلک بالا ابتدا برشی درست روی چین طبیعی پلک داده می شود. به همین دلیل احتمال اینکه بعد از جراحی پلک بالا چشم ،جای برش روی پلک ها باقی بماند، فوق العاده کم است.

جراحی پلک , مراحل جراحی پلک

جراح پلک هر گونه پوست اضافی را که مانع  از دید یا خستگی چشم می شود حذف می کند. در بعضی موارد، عضلات چشم هم جراحی و ترمیم شده و به نظر می رسد که پوست جدید، ظاهری جوان تر و مرطوب تر دارد.

جراحی پلک , مراحل جراحی پلک

در صورت لزوم بافت‌های چربی با احتیاط و ظرافت خاصی خارج می‌شوند.

جراحی پلک , مراحل جراحی پلک

محل برش با نخ بسیار نازک دوخته می شود. بعد از جراحی زیبایی پلک چشم ممکن است اطراف چشم قدری متورم و کبود شود.تورم و کبودی اولیه در عرض یکی دو هفته برطرف می شود اما چند ماه طول می کشد تا نتیجه نهایی عمل جراحی زیبایی پلک ظاهر شود.

Source : drrajabi.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا