بیماری ها و راه درمانسلامت

پف پلک و علت پف بالای چشم | عمل پف چشم

پف پلک و علت پف بالای چشم | عمل پف چشم


پف پلک

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که صبح در هنگام بیدار شدن با پف پلک بالای چشم روبرو شوید. چشمهایی متورم و پف کرده که اجازه خوب دیدن به شما نمی دهد. گاهی اوقات پف پلک بالای چشم به خودی خود و در عرض یک روز از بین می رود، منتها اگر تا ۴۸ ساعت بهبود پیدا نکرد بایستی برای درمان پف پلک اقدام نمایید. لازم است بدانید: در بیشتر مواقع علت پف پلک بالای چشم در اثر مراقبت نکردن از بهداشت فردی است منتها بایستی قبل از مراجعه به پزشک به مواردی که می تواند از دلایل پف پلک باشد اطلاع داشته باشید که ما در ادامه به این موارد می پردازیم.

 

علت پف پلک بالای چشم چیست؟

موارد متعددی می تواند به عنوان علت پف پلک بالای چشم شناخته شود که با شناسایی این موارد می توانید برای درمان پف پلک اقدام نمایید. مراقبت های بهداشتی از چشم در سلامت چشم و پلک بسیار اهمیت دارد. از این رو با رعایت نکات بهداشتی می توانید از تورم پلک بالای چشم در امان باشید منتها گاهی اوقات عوامل دیگری باعث تورم پلک است که ما در ادامه به این موارد می پردازیم.

تیروئید

اولین و مهمترین عامل تورم پلک بالای چشم، پرکاری تیروئید است. در واقع افرادی که دارای پرکاری تیروئید هستند دچار نوعی ضخامت بافت چربی در اطراف چشم می شود که تورم چشم را به همراه خواهد داشت. پیشنهاد می شود در اولین فرصت با انجام یکسری آزمایش ها از وضعیت تیروئید خود باخبر شوید.

آلرژی فصلی

آلرژی فصلی هم می تواند علت تورم پلک بالای چشم باشد. در واقع با قرارگیری در هوای آلوده فرد دچار آلرژی می شود و چشم، آنها را جذب می کند که باعث متورم شدن چشم و پلک بالای چشم می شود.

پیر شدن

پف پلک چشم، نشانه پیر شدن است. با گذر سن بافت پلک ضعیف می شود و باعث از بین رفتن چربی پلک شده و در نهایت پف کردن پلک بالای چشم را به همراه خواهد داشت.

پف پلک و علت پف بالای چشم | عمل پف چشم

نداشتن خواب کافی

خواب کافی خصوصا در شب مهمترین عامل سلامتی است. نداشتن خواب کافی می تواند یکی از عوامل مهم پف زیر چشم باشد که در این حالت بدن نمی تواند نمک بدن را به حالت متعادلی حفظ کند که در نتیجه آب در اطراف چشم تجمع می کند و باعث تورم چشم می شود. داشتن حداقل ۸ ساعت خواب کافی در طول شب نه تنها سلامتی شما را حفظ می کند بلکه شما را از بیماری های مختلفی در امان نگه می دارد.

گرمای محیط منزل

چشم ها در اثر حرارت و گرمای بیش از حد محیط، حساستر شده و بافت اطراف چشم ضخیم تر می شود که غشاهای مخاطی چشم را خشک می کند. از این رو محیط داخل خانه را معتدل نگه دارید تا باعث تحریک پذیری چشم و در نهایت تورم آن نشود.

عمل پف پلک

در مواردی که پف پلک با رعایت تمام نکات بهداشتی و مواردی که در بالا به آنها اشاره شد درمان نشود می توانید از عمل پف پلک استفاده کنید. این جراحی زیبایی می تواند برای درمان پلک مفید باشد و باعث درمان پف پلک باشد. به جراحی زیبایی پلک ، بلفاروپلاستی نیز می گویند.

پف پلک بالای چشم یکی از مشکلات و دغدغه هایی است که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید که می تواند دلایل مختص به خودش را داشته باشد که در برخی مواقع با مراقبت های بهداشتی درمان می شود و گاهی هم با عمل پلک چشم برطرف می شود.

 

source : drrajabi.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا