۸ نشانه هشدار دهنده سرطان گلو که باید بدانید!

 سرطان گلو چیست, علائم هشدار دهنده سرطان گلو,سرطان گلو و حنجره,سرطان گلو و علائم آن

علایم سرطان گلو

 

نشانه های سرطان گلو ممکن است بسته به موقعیت تومور متفاوت باشد، اما نشانه های بسیار معمولی وجود دارد که ممکن است به عنوان یک نشانه هشدار زودهنگام به کار رود. در اینجا ۸ علایم اولیه سرطان گلو وجود دارد که شما باید بدانید.

 

۱٫ یک گلو درد مداوم

بدیهی است که یکی از شایع ترین نشانه های سرطان گلو، گلودرد است. اگر دچار گلودرد شدید هستید که با تحریک پذیری همراه است یا بلعیدن مشکل است، باید با دکتر مشورت کنید!

 

 سرطان گلو چیست, علائم هشدار دهنده سرطان گلو,سرطان گلو و حنجره,سرطان گلو و علائم آن

یکی از شایع ترین نشانه های سرطان گلو، گلودرد است

 

۲٫ سرفه کردن خونی

ایده خوبی نیست که خون غیر منتظره ای از هر شکل را نادیده بگیرد، به خصوص اگر به نظر می رسد هنگام سرفه و اگر بیش از چند بار اتفاق می افتد. اگر خلط رنگ قرمز تیره باشد، باید بلافاصله با پزشک مشورت کنید.

۳٫ احساس می کنید چیزی در گلویتان است

اگر احساس کردید که در گلویتان چیزی وجود دارد که نمی تواند از بین برود، این به طور بالقوه می تواند نشانه ای از این باشد که در گلویتان تومور قرار دارد. از آنجایی که تومور از بخشی از گلویتان را گرفته، شما این احساس را می کنید.

 

 سرطان گلو چیست, علائم هشدار دهنده سرطان گلو,سرطان گلو و حنجره,سرطان گلو و علائم آن

نشانه های سرطان گلو ممکن است بسته به موقعیت تومور متفاوت باشد

 

۴٫ تغییر در صدای شما

تغییرات در صدای شما یکی از نخستین نشانه هایی است که گلویتان مشکلی دارد. این می تواند یک آنفولانزا ساده و یا گلو درد را نشان دهد ، اما اگر زبری در صدای شما بعد از مدتی از بین نرود، ممکن است یکی از علایم سرطان گلو باشد.

 

۵٫ یک توده بر روی گردن

یک توده رو به رشد در گردن که به نظر می رسد از هیچ جا ظاهر نمی شود می تواند یک نشانه قطعی از سرطان گلو باشد. همانطور که توده رشد می کند، خطرناک تر می شود. بنابراین، مهم است که در اسرع وقت مشاوره ای با پزشک داشته باشید.

۶٫ کاهش وزن

از دست دادن وزن بدون تلاش ممکن است غیرممکن به نظر برسد اما در حقیقت، احتمالا یک علت بسیار مهمی است. این به ویژه در مورد سرطان صادق است، زیرا کمبود وزن غیرمنتظره نشانه تقریبا همه انواع بیماری است. اگر وزن ناگهان و بدون دلیل کاهش پیدا می کنید و برخی از علائم ذکر شده در اینجا نیز مانند درد گلو و مشکل در بلعیدن دچار دارید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

 

 سرطان گلو چیست, علائم هشدار دهنده سرطان گلو,سرطان گلو و حنجره,سرطان گلو و علائم آن

تغییرات در صدای شما یکی از نخستین نشانه هایی است که گلویتان مشکلی دارد

 

۷٫ درد گوش

از آنجا که گوش، بینی و گلو ارتباط دارند، احتمال دارد که سرطان گلو نیز بر آنها تاثیر بگذارد. اگر در معرض کم شنوایی و درد گوش هستید، به ویژه اگر متوجه شدید که یک توده در گردن دارید و غذا خوردن مشکل است، ممکن است نشانه ای از سرطان گلو باشد. اگر به پزشک مراجعه نکنید، این علائم در طول زمان بدتر می شود.

 

۸٫ صدای تنفس نامنظم

بسته به اندازه و موقعیت تومور در گلو شما می تواند جریان طبیعی هوا را مسدود کند. به عنوان یک نتیجه، تنفس شما ممکن است سخت شود. بنابراین، این نیز می تواند نشانه ای از سرطان گلو باشد.

 

source : beytoote.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن