ریپورتاژ کامپیوتر و اینترنتوبمستر

3 روش مدیریت هارد سرور مجازی

مدیریت هارد سرور مجازی

سرور مجازی پارس پک توانسته به دو صورت لینوکس و همچنین ویندوز به کاربران عرضه شود که هر کدام از آن ها قابلیت های متعددی را از خود به نمایش می گذارند. خرید سرور مجازی برای کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است و دلیل آن نیز مزایا و امتیازاتی بوده که با خود به همراه دارد. همچنین در صورت خرید این نوع از سرورها، یک سرور اختصاصی نیز به کاربر ارائه داده می شود. همانطور که میدانید هر سرور قابلیت های مختلفی را دارد که هارد نمونه مهمی از این موارد به حساب می آید. به همین دلیل باید به خوبی مدیریت شوند تا شاهد بهترین عملکرد از آن ها باشید. به خاطر اهمیت ویژه این موضوع در ادامه شما را با نحوه مدیریت هارد سرور مجازی آشنا خواهیم کرد. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

هر آنچه باید درباره نحوه مدیریت هارد سرور مجازی بدانید

مدیریت هارد سرور یکی از مقوله های بسیار کاربرد و پراهمیت می باشد که با نحوه چگونگی انجام آن باید آشنایی کامل داشته باشید. از آنجایی که شرکت های هاستینگ هیچگونه نظارتی را بر روی این مورد ندارد، خود کاربر باید با استفاده از روش های مختلف کار مدیریتی را به انجام برساند. به طور کلی سه روش مجزا برای اینکار در نظر گرفته شده اند که در ادامه توضیحاتی در این باره داده خواهد شد از این رو با همراه باشید تا با آنها آشنا شوید.

بهره بردن از دانش فردی خود: روش اول

در روش اول شما برای کارهای مدیریتی هاردتان می توانید از دانش خود در این زمینه بهره ببرید. این دانش باید به قدری باشد که بتواند به راحتی از عهده مشکلات احتمالی بر بیاید و دیگر شما نیازی نداشته باشید تا به یک منبع و یا کمک دیگری مراجعه کنید. از این رو برای اینکه روش اول را پیاده کنید نه تنها نیازمند دانش کافی هستید، بلکه باید زمان کافی را نیز برای اینکار در اختیار داشته باشید. چرا که بسیاری از افراد به خاطر مشغله هایی که دارند نمی توانند کارهای مدیریتی هارد خود را انجام دهند. از این رو آن ها باید به دنبال امتحان دیگر روش ها باشند.

مدیریت هارد

استفاده از نیروی متخصص: روش دوم

در روش دوم شما می توانید یک نیروی متخصص را برای این کار انتخاب کنید. نحوه مدیریت هارد سرور مجازی از آنجایی که اهمیت بسیار بالایی را دارد باید فردی برای آن انتخاب شود که به صورت کامل با همه چیزی آن آشنایی داشته باشد. نیروی مد نظر شما باید تجربه بالایی را به خود اختصاص داده باشد. این تجربه از آن جهت است که بتواند کارهای نظارتی و مدیریتی را با دقت و تمرکز بالاتری به انجام برساند. در نهایت اگر فردی را نیز نتوانستید پیدا کنید، باید به دنبال عملی کردن روش سوم باشید.

تهیه کنترل پنل: روش سوم

یکی از بهترین روش هایی که به منظور مدیریت هارد سرور مجازی می توانید از آن استفاده کنید این بوده که کنترل پنل هایی را متناسب با سیستم ویندوز و یا لینوکس خودتان انتخاب کنید. کنترل پنل ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها این قابلیت را دارند تا بتوانند ویژگی های مختلفی را از خود به نمایش بگذارند. از این کنترل پنل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
⦁ سی پنل
⦁ دایرکت ادمین
⦁ پلسک
⦁ Webmin
⦁ Virtualmin
در بین این روش ها، گزینه سوم برتری بیشتری دارد؛ چرا که کارهای مدیریتی را با دقت بالا و ضریب خطای کمتری انجام می دهند.

جمع بندی
سرور مجازی توانسته بخش کوچکی از دنیای بزرگ اینترنت را برای خود بردارد و با همین کوچکی خود توانسته مزیت ها و قابلیت های بسیاری را داشته باشد. خرید سرور مجازی می تواند شما را به این امتیازات برساند که از برترین های آن ها می توان به هارد ها اشاره کرد که نیازمند مدیریت درست می باشند. نحوه مدیریت هارد سرور مجازی به سه روش مختلف امکان پذیر است که شامل دانش تخصصی خود، نیروهای متخصص و در نهایت بهره مندی از کنترل پنل های مختلف می شوند. به هر سه این موارد به طور کامل در این مطلب پرداختیم. از این رو اگر شما نیز جزو کاربران سرور مجازی هستید می توانید یکی از روش های ذکر شده را انتخاب کنید و از آن در جهت مدیریت هارد سرور مجازی خودتان نهایت بهره را ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا